close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • ZAGROŻENIA

 •  

  Na terenie OK sporadycznie może występować zagrożenie gruźlicą, wścieklizną dzikich zwierząt (głównie lisy) i AIDS, a także chorobami układu pokarmowego. Przed przyjazdem zaleca się wykonanie szczepień przeciwko żółtaczce A i B, tężcowi i dyfterytowi.

   

  W przypadku zachorowania wskazane jest leczenie w Polsce.  Latem w OK występują duże ilości kleszczy. Wskazane jest posiadanie ubezpieczenia medycznego. 

   

  Wskazana jest ostrożność przy zakupach artykułów spożywczych (uliczne budki, stragany czy przydrożni sprzedawcy). Dość powszechnie występują przypadki fałszowania lub podrabiania towarów, w tym wyrobów tytoniowych i alkoholu, niekiedy nawet w dobrych sklepach i w firmowych opakowaniach.

   

  Ostatnio odnotowujemy spadek zagrożenia przestępczością pospolitą. Tym niemniej należy unikać nocnych spacerów w miejscach nieoświetlonych, w parkach i w bocznych uliczkach. W miejscach publicznych nie powinno się spożywać alkoholu i przebywać w stanie nietrzeźwym. Zaleca się nie przyjmować zaproszeń od nieznajomych do odwiedzenia ich w domach lub wyjazdu za miasto oraz unikać wdawania się w przygodne interesy.

   

  Posiadanie podczas kontroli celnej lub policyjnej nawet minimalnej ilości narkotyków na tzw. własny użytek jest uważane za przestępstwo, za które w najlepszym przypadku grozi mandat w wysokości do 2000 USD lub kara długotrwałego pozbawienia wolności. Dotyczy to także środków psychotropowych oraz innego rodzaju lekarstw posiadanych w większych ilościach.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: