close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 29 stycznia 2019

  W dniach 11-13 czerwca br. w Warszawie (centrum wystawienniczo-targowe Ptak Warsaw Expo, Nadarzyn) odbędzie Warsaw Humanitarian Expo – Międzynarodowe Targi Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej (WHE2019).

  Jest to pierwsze wydarzenie targowo-konferencyjnego o tematyce humanitarnej i rozwojowej organizowane w Polsce i jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej. Pierwsze, w którym uczestniczyć będzie biznes (również międzynarodowy), organizacje pozarządowe, instytucje państwowe oraz szereg przedstawicieli organizacji międzynarodowych zajmujących się pomocą humanitarną czy rozwojową. Będzie tym samym stanowić unikalną okazję do spotkania przedsiębiorców, ekspertów i decydentów globalnego systemu pomocy humanitarnej i rozwojowej.

   

  Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Warsaw Ptak Expo i Lubawa S.A.  Partnerami zagranicznymi dla Warsaw Procurement Forum (stanowiącego integralną część WHE) są instytucje z krajów Partnerów dla Forum, tj. z:  Austrii, Czech, Grecji, Rumunii, Słowacji i Ukrainy.

   

  Warsaw Humanitarian Expo zostało objęte patronatem honorowym Pana Andrzeja Dudy - Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

   

  Celem Warsaw Humanitarian Expo jest aktywizacja biznesu w ramach akcji humanitarnych  na świecie i wypracowanie metod bliższej współpracy pomiędzy biznesem a instytucjami zajmującymi się niesieniem pomocy humanitarnej czy rozwojowej.

   

  Warsaw Humanitarian Expo składa się z 3 komponentów:

   

  1. Konferencja wysokiego szczebla - Responsible Business for Humanitarian Emergencies – która ma na celu promocję koncepcji angażowania się biznesu w pomoc humanitarną i rozwojową. Udział w konferencji zapowiedział m.in. Zastępca Sekretarza Generalnego ONZ ds. pomocy humanitarnej Marc Lowcock.

   

  2. Warsaw Procurement Forum (WPF)  -   zestaw szkoleń i warsztatów nt. jak skutecznie brać udział w przetargach na świadczenie usług i dostarczanie towarów do organizacji międzynarodowych, w szczególności obejmujących: zasady rejestracyjne dla dostawców; dobre praktyki oraz prezentację wybranych podmiotów, które odniosły sukces na rynku międzynarodowych zamówień publicznych. W Warsaw Procurement Forum, stanowiącym część WHE, wezmą udział przedstawiciele organizacji należących do organizacji systemu Narodów Zjednoczonych (takich jak FAO, WHO, UNHCR, UNDP, WFP i wielu innych), Unii Europejskiej,  Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, czy organizacji pozarządowych.

   

  3. Wystawa /Targi  - dla przedsiębiorców, którzy wystawiać się będą w następujących strefach: logistyki i komunikacji; medycznej; schronienia; bezpieczeństwa; żywności. Zorganizowana zostanie też strefa agencji: dla organizacji międzynarodowych oraz NGO-sów.

   

  Intencją  organizatorów jest by w tej ostatniej strefie stworzyć prawdziwe „Miasteczko Humanitarne”. Polskie i zagraniczne organizacje pozarządowe będą mogły przedstawić swoje projekty, wystawy, pochwalić się sukcesami, zastanowić nad przyczynami porażek, czy też wreszcie spotkać się z przedstawicielami biznesu i organizacji międzynarodowych by przekonać ich do ważności i celowości swoich działań.   

   

  Zapraszamy do udziału we wszystkich częściach wydarzenia przede wszystkim przedstawicieli biznesu z obwodu kaliningradzkiego, jak również  wszystkich innych zainteresowanych udziałem w wydarzeniu lub też jego współtworzeniu.

   

  Szczegółowe  informacje o wydarzeniu, w tym platforma rejestracyjna i bieżące agendy poszczególnych części WHE 2019, dostępne są pod adresem:  http://humanitarianexpo.com

   

  W razie dalszych pytań  zapraszamy do kontaktu z koordynatorami wydarzenia:

   

  Broszura informacyjna Warsaw Humanitarian Expo (pobierz).

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: