close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • KULTURA

 • 29 marca 2017

  Na scenie kaliningradzkiego Teatru Dramatycznego, przed wypełnianą po brzegi salą widowiskową, dwa portrety Anny German wyśpiewały dwie wspaniale artystki: Agnieszka Babicz i Nadeżda Danczewa. O tym, że obie interpretacje bardzo przypadły do gustu publiczności świadczyły kilkuminutowe owacje na stojąco.

  Anna German była piosenkarką niezwykle popularną zarówno wśród publiczności polskiej, jak i rosyjskiej. Ale każda z tych dwu publiczności znała i pamięta zupełnie inną Annę German. Polacy wspominają aktorskie wykonania jej utworów, podczas, gdy Rosjanie z uwielbieniem słuchają piosenek rzewnych, wypełnionych smutkiem i tęsknotą. Właśnie dlatego koncert podzielony został na dwie części: w pierwszej wystąpiła polska artystka Agnieszka Babicz wraz z towarzyszącym jej gdańskim zespołem Rama 111. W drugiej części, utwory Anny German interpretowała solistka Kaliningradzkiego Teatru Muzycznego Nadeżda Danczewa, której towarzyszyła orkiestra symfoniczna Soboru Katedralnego, pod batutą Arkadego Feldmana. Kilka ostatnich utworów artystki wykonały  wspólnie, a publiczność jednakowo gromkimi  brawami nagradzała każdą z nich.

  Koncert dedykowany Annie German to wspólny projekt Konsulatu Generalnego RP oraz Soboru Katedralnego w Kaliningradzie, a do jego realizacji włączyła się agencja BCD Records.  

  Cieszy nas bardzo, że udało nam się dotrzeć do takiej ogromnej rzeszy odbiorców i mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli zaprosić Państwa na kolejny projekt z zakresu dyplomacji publicznej i kulturalnej.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: