close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • KONSUL

 •  

  Marcin Nosal

   

  Konsul Generalny

  sekretariat konsulatu tel. (+7 4012) 976 440

   

  Bardzo serdecznie witam na stronie internetowej Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie, najbardziej wysuniętego na zachód miasta Federacji Rosyjskiej. Jest dla mnie zaszczytem, że po dotychczasowych pobytach w polskich placówkach dyplomatycznych w Wielkiej Brytanii i Mołdawii mogę obecnie kierować Konsulatem Generalnym RP znajdującym się w tej części Europy.   

   

  W Kaliningradzie przebywam od marca 2014 roku i wraz z całym personelem staram się realizować jedno z naszych podstawowych zadań, jakim jest udzielanie wszechstronnej pomocy konsularnej obywatelom polskim przebywającym na terenie Obwodu.  

  Bardzo dużą wagę przywiązujmy także do wspierania środowisk polonijnych na obszarze OK. Cieszy mnie aktywność tych środowisk w kultywowaniu polskich tradycji oraz zwyczajów, chęć nauki języka polskiego oraz poznawania historii kraju przodków.

   

  Prowadzimy działania na rzecz wszechstronnej promocji polskiej kultury, polskich artystów oraz  rozwoju kontaktów między środowiskami naukowymi, badawczymi, studenckimi.  Bardzo duża uwagę przykładamy także do problematyki handlu i biznesu, starając się udzielać pomocy oraz wszelkich niezbędnych informacji zarówno polskim przedsiębiorcom zainteresowanym prowadzeniem interesów w Obwodzie, jak i Rosjanom widzącym określone możliwości w Polsce.  

   

  Konsulat Generalny w Kaliningradzie wydaje tysiące wiz mieszkańcom Obwodu, chcącym przyjechać do Polski oraz innych krajów strefy Schengen.

   

  Bardzo serdecznie zapraszam do odwiedzania naszej strony i korzystania z materiałów, które na bieżąco  umieszczamy. Jednocześnie będę wdzięczny za Państwa sugestie i uwagi, które pomogą nam w podnoszeniu jakości prezentowanych przez nas treści.

   

   

   

  Tagi: konsul

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: