close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 10 kwietnia 2017

  W dniach 3-7 kwietnia 2017 r. w Gimnazjum nr 40 im. J. Gagarina w Kaliningradzie po raz dwudziesty trzeci odbył się coroczny „Tydzień języka polskiego i kultury Polski”.

  W ramach  „Tygodnia języka polskiego i kultury Polski” uczestnicy projektu oraz mieszkańcy Kaliningradu mieli możliwość m.in.: odwiedzić wystawę „Tchnienie historii. Skarby polskich zamków”, uczestniczyć w spotkaniu     z polskim pisarzem Krzysztofem Szatrowskim p.n. „Poezja, przełamująca granice”, obejrzeć spektakl „Legendy Polski”, wziąć udział w warsztatach języka polskiego „Wisła” prowadzonych przez panią Katarzynę Cudny oraz panelowej dyskusji „Polska a Unia Europejska”. Z okazji tego wydarzenia, w dniu 5 kwietnia b.r., w gmachu KG RP w Kaliningradzie, odbyło się spotkanie Konsula Generalnego RP pana Marcina Nosala z młodzieżą - słuchaczami „Szkoły Młodych Dyplomatów”,  poświęcone zagadnieniom współczesnej dyplomacji. W obchodach  „Tygodnia” wzięli udział nauczyciele oraz uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Poznaniu.

   

  W trakcie uroczystości podsumowującej dwudziesty trzeci „Tydzień języka polskiego i kultury Polski” Konsul Generalny RP w Kaliningradzie pan Marcin Nosal podziękował pani Tatianie Miszurowskiej za wkład placówki oświatowej w promocję języka i kultury polskiej na terenie Obwodu Kaliningradzkiego oraz przekazał na ręce pani dyrektor upominek w postaci albumów i książek poświęconych Polsce.

   

  DSC03547 (3)
  DSC03551 (3)
  DSC03565 (3)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: