close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 24 lipca 2017

  Na zaproszenie władz Kaliningradzkiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego i Bałtyckiej Akademii Rybołówstwa Morskiego w Obwodzie Kaliningradzkim przebywa ośmioro studentów Akademii Morskiej w Gdyni, którzy wspólnie z kolegami z Rosji biorą udział w spływie szalupami wiosłowo-żaglowymi po wodach Zalewu Kurońskiego.

  Uczestnicy nie tylko pływają, ale też sami muszą zadbać o przygotowanie posiłków i noclegów (namioty). Ponadto, biorą rywalizują w licznych konkursach, np. na złowienie największej ryby i rozpalanie ogniska na czas.

   

  Przed rozpoczęciem spływu uczestnicy przeszli szkolenie z zakresu obsługi szalup wiosłowo-żaglowych, kurs bezpieczeństwa na morzu oraz kurs pierwszej pomocy medycznej. W programie znalazło się także zwiedzanie Kaliningradu oraz wizyta na Kaliningradzkim Państwowym Uniwersytecie Technicznym.

   

  Oficjalne rozpoczęcie imprezy miało miejsce 22 lipca w ramach obchodów Dni Polesska. Na uroczystość przybył prorektor Akademii Morskiej w Gdyni prof. Ireneusz Czarnowski oraz rektor Kaliningradzkiego Uniwersytetu Technicznego dr Włodzimierz Wołkogon. Konsulat Generalny RP w Kaliningradzie był reprezentowany przez konsula Zbigniewa Zarębę.

  Spływ_1
  Spływ_2
  Spływ_3
  Spływ_4

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: