close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 4 kwietnia 2017

  Dwa tytuły mistrzowskie i jeden wicemistrzowski wywalczyli polscy zawodnicy podczas Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Kategorii Weteranów, który w tym roku odbywał się w Kaliningradzie.

  W turnieju brali udział zawodnicy reprezentujący siedem krajów. Swoje reprezentacje wystawiły: Polska, Litwa, Łotwa, Ukraina, Azerbejdżan, Kazachstan, i gospodarze, czyli Rosja.  W polskich barwach wystąpiło ośmiu mocarzy na czele z naszym utytułowanym zapaśnikiem Andrzejem Wrońskim, który wielokrotnie sięgał po złote medale na mistrzostwach świata i mistrzostwach olimpijskich, o zawodach niżej rangi nie wspominając.

  Turniejowi towarzyszyło mnóstwo emocji, a walka była niezwykle zacięta. W ostatecznym rozrachunku po tytuły mistrzowskie sięgnęli Stanisław Kamiński i Andrzej Wroński, który rywalom nie tylko nie dał najmniejszych szans, ale wręcz niektórych przyprawiał o takie przerażenie, że oddawali walkę walkowerem. Natomiast tytuł wicemistrzowski wywalczył Mirosław Wieczorkiewicz. O logistyczną stronę pobytu polskich sportowców zadbał Artur Janiak. 

   

  Gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak i całej polskiej drużynie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasi zapaśnicy znów nam dostarczą podobnych emocji.

  Andrzej Wronski z pasem mistrzowskim i Artur Jani
  polscy zapaśnicy
  wszyscy

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: